Anasayfa / SAĞLIK / NAR SUYUNUN MUCİZESİ

NAR SUYUNUN MUCİZESİ

Havalar çok değişken. Deyim yerindeyse, tam hastalık havası var. Bugünlerde nar ve üzüm suyunu sofranızdan eksik etmeyin. Uzmanlar, gribal hastalıklarda artış olduğunu belirterek korunmak için nar veya üzüm suyu içilmesini öneriyor.

İçeriğinde yer alan birçok yararlı maddeler nedeniyle kırmızı meyvelerin çok güçlü antioksidan özelliği olduğunu ifade eden uzmanlar, nar ve üzüm suyunun mutlaka tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar.
Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, yarım bardak nar suyunun yetişkin bir insanın günlük C vitamini gereksiniminin yüzde 16’sını karşıladığını söyledi. Nar suyunda yoğun olarak B vitamini ve potasyum olduğuna da işaret eden İnanç, “Nar suyu özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. ” dedi.

Üzüm suyunun ise A, B ve C vitaminleri, potasyum ve demir açısından oldukça zengin olduğunu belirten İnanç, “Kanda oksijen taşıyan hemoglobin hücrelerinin oluşumunda gerekli olan demir ve potasyum açısından zengin olan üzüm suyu, toksit maddelerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca bu özellikleri vücudu enfeksiyonlara karşı korur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar” diye konuştu.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜRKİYE’DE İLK; DOSHA WEEKEND

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul bünyesinde bulunan, şehrin en göz alıcı ve kapsamlı spa ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir