Anasayfa / MODA YOLU / PORTOFİNO’NUN TÜM RENKLERİ VE ENERJİSİ

PORTOFİNO’NUN TÜM RENKLERİ VE ENERJİSİ

Tuğba Yazıcı  yeni koleksiyonu Portofino’yu İtalya’nın renkli şehri Portofino’dan ilham alarak oluşturdu. Koleksiyon “Portofino” şehrin tüm renklerini yansıtıyor.

Kadınların kendilerini özel ve özgün hissettirecek koleksiyonlar hazırlayan Tuğba Yazıcı, göz alıcı canlı renklerin ve desenlerin özgürce kullanıldığı son koleksiyonu “Portofino” ile adeta karnaval havası yaratıyor. Gökkuşağını bile kıskandıran renklerin hakim olduğu koleksiyonunda, çiçek motifleri ve göz detayları ön plana çıkıyor. Sezonun en dikkat çeken parçalarından biri olan tulum pantolonlar ve file detayları ve terletmeyen dalgıç scubaladan oluşan sweatshirtler koleksiyona sıra dışı bir hava katıyor. Tamamen özel basılmış desenlerden ve yaz sıcağında tiril tiril uçuşan ipek kreplerden oluşan elbise, etekler ve fırfırlı bluzler ise farklı olmak isteyen tüm kadınların beğenisine sunuluyor.

 

Tuğba Yazıcı Hakkında:

1974 yılı İstanbul doğumlu olan Yazıcı, Güzel Sanatlar Resim Bölümü’nden mezundur. Aldığı eğitimlerden sonra, yapmış olduğu tablolar ile 2007—2008 yılları arasında Chicago Türk Festivali, 2009 yılında Artist Sanat Fuarı, 2011 Floransa Bienali gibi birçok sergiye katıldı, Pera Güzel Sanatlar tasarım yarışmalarında 2 defa ödül aldı. 2012-2014 yılında ise İstanbul Moda Akademisi’ni bitiren Tuğba Yazıcı, aynı yıl MESİAD tasarım yarışmasına  katılarak ilk 15’e girdi, başarılı bulunan tasarımcılar için düzenlenen “Fashion Show”’da ilk defilesini gerçekleştirdi. 2014 yılında tablolarını tasarıma aktarma kararı alan Yazıcı, 2014 yılından itibaren tasarımlarını moda severler ile buluşturuyor. Çalıştığı kişiler arasında ise Göksel, Güneşin Kızları dizisi oyuncuları ve Eve Dönüş dizisi oyuncuları yer alıyor.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.