Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN…

YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN…

 Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

YAZ İÇİN GÖZLÜK ALIRKEN...

…Yapılan bir çok yanlış var. Doğruları anlatayım ki kendinize pay çıkarın.

İlk olarak hiç kimse gözlüklerin UV filtreli olup olmadığına bakmıyor. Bakan düşük yüzdedekiler de UV ibaresi olan gözlüklerin gerçekten o filtrede yetkin olduğundan emin değil. Gözlüklerinizle birlikte garanti belgesi, üretim belgesi gibi küçük bir doküman veriliyorsa o ürüne gerçekten güvenebilirsiniz. Güneşlenirken gözlüklerin gözünüzde olduğunu ve güneşe direkt baktığınızı düşünün. Ya kendinize büyük bir kötülük yapıyor ve gözlerinizi güvenilmez camlarla yakıyorsanız?

İkinci konu pahalı veya logolu gözlük kullanımı… Sırf paha ve logo göstermek için güneş gözlüğü takanlar var ne diyeyim? Hatta gece, araçta orta koltukta otururken, kapalı alışveriş merkezlerinde bile güneş gözlüklerini çıkarmayan vasat insanlar… Siz siz olun göz temasını saklayan bu insanların havalı olduğunu düşünmeyin. Onlar sadece ‘alabilitelerini’ gösteriyorlar yoksa böyle bir trend yok. Ayrıca pahalı gözlük iyi gözlüktür de denilemez.

Üçüncü konu gözlüklerin yüzünüze gerçekten yakışması. Yüz kemiklerine uygun takılmayan her güneş gözlüğü tasarımı ‘ödünç’ hissi uyandırıyor. Kişiliğinize, tarzınıza ve tekrar olacak belki ama yüz kemiklerinize uygun gözlük seçmelisiniz.

Dördüncü olarak saklama önemli. Gözlük modası giyim modasından çok sık geri geliyor. Yaklaşık 5-10 yılda bir aynı güneş gözlükleri raflarda yer alıyor. “O kadar ömrüm mü var?” demeyin varsa da size hep çok yakışmış bir gözlüğü çöpe çevirmeyin. Kılıfında daha uzun süre, çizilmeden çantanızda taşıyın gözlüklerinizi. Ve bir yere bırakırken de ayakları üzerinde koyun camları üzerine değil…

Son olarak gözlüklerle giyiminizin eşleşir olmasına dikkat etmelisiniz. Çılgın renklerle bezeli kıyafetlerle klasik siyah gözlükler takabilirsiniz. Ciddi bir giyime renkli camlı gözlük takmaksa yanlış olur. Hatta ciddi giyime aynalı gözlük kullanırsanız 80lerde izlediğimiz Miami Vice dizisinde gördüğümüz mafya gruplarını andırabilirsiniz…

Hakkında Fulya ÖZTÜRK PLACING

Fulya ÖZTÜRK PLACING
Yakın arkadaşlarından başlayarak onları aşkın kişinin cesaretle adım atamadığı ve tıkandığı alanlarda verdiği tavsiyelerle hayatını değiştirmiştir. Freelance şirket danışmanlıklarıyla Stratejik İmaj & Stil Danışmanlığı, Yaşam ve Oyuncu Koçluğu’nda kariyerde karar kılan Fulya Öztürk Placing’in, Kanal 6, NTV, Dünya Gazetesi, Ciner Yayın Holding ve MPR İletişim Danışmanlığı’nı kapsayan medya deneyimi 17 yılı bulmaktadır. Kamera arkası işler, editörlük ve muhabirlik yaptı, ünlü bir yazarın ödüllü bir öyküsünden uyarlama bir kısa film çekti. İSTEK Özel Uluğbey Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. Çok iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Almanca, orta düzeyden az ve geliştirdiği Danca, Fransızca, İspanyolca ve İsveççe bilmektedir. Bir uluslararası festival ve yarışma filmi için İran asıllı İsveçli bir yönetmenin kısa filminde başrol ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir öğrenci kısa filminde rol almıştır. 1993’ten bu yana vokal olarak müzikle ilgilenmektedir. Lise orkestrasında geri vokalde Altın Mikrofon Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı; birkaç yıl sonra Mimar Sinan Şan Bölümü’nden en iyi dereceyle mezun bir isimden 2,5 ay şan dersleri alarak konservatuar çalışmalarına katıldı; arkadaşı Bora Çeliker ile demo kaydı bulunmaktadır. Halen özellikle jazz şarkılarını iyi söylemektedir;. Hobileri moda ve ürün tasarımı yapmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek, kitap okumak, arkadaşlarıyla görüşmek, film izlemek, konserlere gitmek, resim yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.