Anasayfa / MANŞET / Sanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İçin Bir Araya Geliyor

Sanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İçin Bir Araya Geliyor

Sanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İçin Bir Araya Geliyor 

Her yıl 150 bin prematüre doğumun gerçekleştiği Türkiye’de, kritik olarak kabul edilen 31’inci haftadan önce doğan bebeklerin hayatta kalma oranı %50 seviyelerinde kalıyor.

Bu duruma dikkat çekmek ve prematüre doğumlar konusunda farkındalık oluşturmak için aralarında Süheyl ve Behzat Uygur, Melisa Değer, Kerem Fırtına gibi ünlü oyuncuların yanı sıra cemiyet hayatından Bennu Gerede, Serap Tibuk, Nermin Çeri ve Halil Güzel’in bulunduğu isimler Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek 17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’nde bir araya gelecek.

Uluslararası arenada edindiği tecrübelerle nitelik eğitim içerikleri ile yenidoğan sağlık çalışanlarının yetişmesine öncülük eden NICU Academy öncülüğünde organize edilen etkinlikte ülkemizdeki prematüre doğumlara dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık sağlamak amaçlanıyor.

Prematüre konusunda alanındaki en geniş kapsamlı organizasyon olarak dikkat çeken törende dünyaya gözlerini erken açan ve yaşama tutunmak için özel bakıma muhtaç olan küçük melekler ve onları hayata bağlayan yeni doğan yoğun bakım ünitesi doktor ve hemşireleri ödüllendirilecek.

Ünlüler prematüre farkındalığı için buluşacak

Türkiye’nin dört bir yanından gelecek prematüre çocuk sahibi ailelerin de katılacağı ödül törenine; sanat dünyasından Süheyl ve Behzat Uygur, Melisa Değer, Kerem Fırtına gibi ünlü oyuncuların yanı sıra cemiyet hayatından Bennu Gerede, Serap Tibuk, Nermin Çeri, Halil Güzel, Yelda Cumalıoğlu, ünlü yazarlar Selda Terek, Şule Alkış ve Pia da katılımlarıyla destek verecek.

Tuna Kiremitçi ve piyano performansıyla Ahmet Özden, etkinlikte sahne alarak bu anlamlı geceye renk katacak.

Sanat ve cemiyet dünyasının haricinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın yanı sıra birçok önemli bürokrat da 17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’ne katılım göstererek Türkiye’de bugüne kadar düzenlenmiş en geniş kapsamlı prematüre farkındalığı gecesine katkı sağlayacaklar.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Sayın Dr. Şuayip Birinci’nin geceye teşrif etmesi bekleniyor.

Spor camiasından Galatasaray Doğa Sigorta Kaptanı Göksenin Köksal ve kendisi de prematüre bebek olarak dünyaya gelen Ege Arar,17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’nde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olacak.

Hakkında Moda Tava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Network’ten Renkli Yaz Stili

NetWork’ten Sıcak Yaz

NetWork Yaz 2022 Koleksiyonu, rengarenk mayo, bikini, kimono, şort ve elbise tasarımlarıyla hem tatil şıklığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.