Anasayfa / MODA YOLU / TUĞÇE DEMİRHAN KAZANDI

TUĞÇE DEMİRHAN KAZANDI

 Türkiye’deki yetenekli genç moda tasarımcılarının tanıtıldığı ve desteklendiği en önemli platform olan KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, final defilesi ile sonuçlandı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından desteklenen yarışmanın birincisi Tuğçe Demirhan oldu. Yarışmanın ikincisi ise Gökhan Yavaş oldu.

2016 Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda birinci olan Tuğçe Demiran 20 bin TL para ödülü ve yurtdışında 1 yıllık eğitim hakkı, ikinci olan Gökhan Yavaş ise 15.000 TL. para ödülü kazandı. Birinci Tuğçe Demiran yurtdışı dil eğitimi, ilk üç finalist yurt içi ingilizce eğitimi ve finalistlerin tamamına İMA’da lisansüstü eğitim hakkına sahip oldular. İMA lisansüstü eğitimi tamamlayan genç tasarımcılar İstanbul Moda Haftası’nda koleksiyon hazırlayarak New Gen defilesinde de yer alıyor olacaklar.

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması  birincisi Tuğçe Demiran aynı zamanda bu yıl İstanbul Moda Akademisi ve Dice Kayek iş birliği ile yapılan Türk El Sanatları Koleksiyon Projesi kapsamında koleksiyon hazırladı. Koleksiyonunda Osmanlı çeşmelerinden ve Bartın yöresine ait tel sarma sanatından esinlenen Tuğçe Demiran’ın tasarımları İzler Sergisi kapsamında İstanbul Moda Akademisi’nde sergileniyor.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.