Anasayfa / MODA YOLU / TÜRKİYE’NİN İLK GLOBAL MODACISI MI?

TÜRKİYE’NİN İLK GLOBAL MODACISI MI?

 Genç tasarımcı Tuğcan Dökmen, moda dünyasının zirvesine emin adımlarla ilerliyor. Tuğcan Dökmen’in Royal College of Art’ın 2015 Mezuniyet Töreninde sergilediği koleksiyonu dünya basının da ilgisini çekti.
Tuğcan Dökmen koleksiyonu, Amerikan, İngiliz ve Fransız Vogue’ları gibi dünya moda basınının önemli yayınlarında yer aldı. İngiliz Vogue, Dökmen’in koleksiyonunu “Șerbet Periler” olarak lanse ederken, Amerikan Vogue; Tuğcan Dökmen’in 2015 yılının öne çıkan moda mezunlarından biri olduğunu yazdı. Fransız Vogue dergisi ise Dökmen’in koleksiyonunu ‘çarpıcı’ ifadesini kullandı.
Yeni nesil modacı, Türk erkeklerinin milli yazlık kıyafeti olarak nitelediği enine çizgili Polo yaka gömleklerden ilham aldığını belirtti. Dökmen “Bu t-shirtleri daha transparan, narin ve feminen hale getirdim. Ayrıca geleneksel Türk boncuk işlemelerini, kendi tarzımda modernleştirmek için büyük, vücut kıvrımlarına oturan boncuklar tasarlayarak üç boyutlu olarak bastırdım. Boncuk formlarını ve kat kat uçuşan tülleri bir araya getirerek ferah, pastel tonlu elbiseler tasarladım” dedi.

ERKEK CİDDİYETİNİ KIRMAK İSTİYOR

17 yaşında Londra’ya moda tasarımı okumak için giden Tuğcan Dökmen, dünyanın en prestijli moda okullarından Central Saint Martins’de moda tasarımı ve baskı eğitimi aldı. Mezuniyeti sonrası yine Londra’da bulunan Royal College of Art’ta Moda Tasarımı ve Kadın Giyimi üzerine Master’ını yaptı. Dökmen; eğlenceli, rahat, modaya ilgi duyan, bağımsız, modern, özgüvenli kadınlara hitap ederken; TUGTIES koleksiyonu ile de eğlenceli aksesuarlarla erkek giyiminin ciddiyetini kırmak isteyen erkeklere yönelik tasarımlar yapıyor. Dökmen, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü ve Beymen gibi markaların yanı sıra Londra’da Hüseyin Çağlayan ve GILES, New York’ta Diane von Furstanberg ve Paris’te ise BLESS gibi dünyanın önde gelen tasarım evlerinde çalıştı

 

 

 

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SATIŞA ÇIKTI

DMxNetWork özel koleksiyonu, yoğun ilgiyle geçen iki sezonun ardından üçüncü sezonunda da güçlü ve kendine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir