Anasayfa / EKO-MODA / ÜNLÜ MİMARLAR GÖMLEK TASARLADI

ÜNLÜ MİMARLAR GÖMLEK TASARLADI

 MIMARSIV, sektördeki seçkin malzeme firmalarının yenilikçi ürünlerini, mimarlar ve iç mimarlarla buluşturacak özgün bir etkinliğe imza atıyor. 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda düzenlenecek olan “MIMARSIV Selection”, vizyoner konseptiyle mimarlar ve iç mimarlara güncel ve inovatif ürünler için benzersiz bir keşif yolculuğu vadederken, etkinlik kapsamında düzenlenecek olan “Claim Your White With Architects” sergisinde 9 ünlü mimar tarafından tasarlanan beyaz gömlekler, moda ve mimarlığın ilginç kesişimini yansıtacak.

Mimarları; malzeme tedarikçileri, danışmanlık firmaları ve zanaatkarlarla yaratıcı etkinlik ve mecralarda bir araya getirmek amacıyla Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ortaklığında kurulan MIMARSIV, 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda gerçekleştireceği MIMARSIV Selection etkinliği ile 50 seçkin ve yenilikçi ürünü 500 mimarla buluşturmaya hazırlanıyor. Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach’ın katılımıyla Business France işbirliğinde Fransız Sarayı’nın tarihi dokusu ve eşsiz atmosferinde gerçekleştirilecek olan organizasyon 12 saat boyunca sürecek ve aydınlatma, mobilya, zemin, duvar, tavan ve cephe gibi farklı kategorilerde hizmet veren önemli markaların seçkin ürünlerini İstanbul, Ankara ve İzmir’den davet edilecek 500 mimarla buluşturacak. Etkinlik kapsamında gerçekleşecek olan “Claim Your White With Architects” sergisiyle de 9 ünlü mimarın tasarladığı beyaz gömlekler, MIMARSIV Selection ziyaretçilerine moda ve mimarlığın kesiştiği kusursuz bir deneyim yaşatacak.

Çağla Öncüoğlu, Dara Kırmızıtoprak, Dürrin Süer, Hakan Sekmen, Kurtul Erkmen, Sibel Dalokay Bozer, Sinan Erül, Şebnem Buhara ve Yeşim Hatırlı gibi Türkiye’nin önde gelen mimarlarının tasarladığı ve moda tasarımcısı Mehtap Elaidi’nin elinden çıkacak gömlekler “Claim Your White With Architects” sergisinde ziyaretçilerle buluşacak. Alışılmışın dışında bir konsepte sahip olan sergi, duayen mimarların modaya dokunuşlarıyla iki farklı disiplini bir araya getirecek. MIMARSIV Selection konuklarının etkinlik boyunca ziyaret edebilecekleri sergi, mimarların siyah renk tutkusunun aksine beyaz renk gömleklere yansıttıkları tasarımlarıyla, alışılagelmiş “mimarlar siyah renk giyer” düşüncesine de atıfta bulunuyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 YIL SONRA EVE DÖNÜYOR

Moda sektörünün çok yakından takip ettiği ‘modest fashion’daki en son global trendler ve yenilikler, 20 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.