Anasayfa / GÜZELLİK / ARMUT TİPİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?

ARMUT TİPİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?

 Kuveyt’in ünlü modacısı Ayşe Bourke, Zamansız Kıyafetler kreasyonu için İstanbul’da. Ayşe Bourke bir taraftan İstanbulda’ki çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da kadınlara güzel giyinmenin sırlarını anlattı.

Ayşe Bourke,  ‘Bir kadının ideal vücut şekli kum saati olarak bilinir. Bu forma sahip kadınlar ince olmaları halinde her kıyafeti taşıyabilirler. Türk kadınının neredeyse yüzde 65’i genel olarak balık etli ve armut formunda olduğu için kıyafetler daha dikkatli ve doğru seçilmelidir’ dedi.

Peki Armut Formlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? İşte Ayşe Bourke’in önerileri

*Skinny jeanler ve dar pantolonlar yerine daha düz ve bol kesimli olanları tercih edin. Bu tip pantolonlar ile sofistike bir görüntü yakalabilirsiniz.

*Vücut kıvrımlarınızı gizlemek ve bakışları vücudunuzun üst kısmına doğru çekmek için desenli üstler tercih edebilirsiniz. Gösterişli üstler, işlemeli gömlekler ve renkli, bol tişörtler bu görev için biçilmiş kaftan!

*Daha ince gözükmek ve vücut kıvrımlarınızı saklamak için siyah gibi koyu renkler tercih etmelisiniz. Unutmayın, koyu renkler armut tipi vücutların en yakın dostudur!

*Gösterişli, bol taşlı ve süslü kolyeler ile bakışları vücudunuzun üst kısmına çekebilir ve stilinize farklı bir hareket katabilirsiniz.

Armut tipi vücuda sahip kadınların gardırobunda olması gerekenler:

Uzun gömlekler
Koyu renk jeanler
Düz kesim pantolonlar
Bol taşlı kolyeler
Üzeri işlemeli ve süslü bluzlar
Göğüs şekline uygun sutyenler

Armut vücut tipine sahip olan kadınlar neleri asla giymemeli?

Skinny jeanler
Kısa üstler
Mini etekler
Vücuda yapışan elbiseler (Bandaj elbiseler)

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbahar 2019 Tommy Jeans Koleksiyonu

Sonbahar 2019 TOMMY JEANS koleksiyonu, işlevsellikle marka mirasının birlikte yorumlanmasından ilham alarak denim klasiklerini kural …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.