Anasayfa / MANŞET / BİLGİ MODA ÖĞRENCİLERİNDEN TASARIM ÇALIŞTAYI

BİLGİ MODA ÖĞRENCİLERİNDEN TASARIM ÇALIŞTAYI

 İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü, bağımsız tasarımcıların eserlerini orijinal ürünlere dönüştüren girişim Mumu ile bir ilke imza attı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’nün Mumu (www.mumudizayn.com) ile gerçekleştirdiği ortak proje kapsamında, bölüm öğrencilerine yönelik atölyelerde iş modeli ve baskı tasarım çalıştayları düzenlendi.

Baskı tasarımı geliştirme ve Mumu aracılığıyla öğrencilere tanınan fırsat ve işbirliğinin aktarıldığı atölyeler sonrasında öğrenciler, kendi tasarımlarını hazırlayarak jüriye sundu.Moda tasarımcısı Nevra Karaca, BİLGİ Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülsen Bal ve Mumu Genel Müdür ve Kurucu Ortağı Gül Aslan Damcı’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu ilk üç tasarım belirlendi. İlk üçe giren öğrenciler; “Aşk” isimli çalışmasıyla Nagihan Kuruçay, “Su altında yolculuk” ile Serina Meydan ve “Gökkuşağı” ile Ece Çakıroğlu oldu.

 Su altının zengin dünyasını oldukça detaylı bir çalışmada yorumlayarak farklı bir dünyaya dönüştüren Serina Meydan’ın tasarımı, özgünlüğü nedeniyle seçilen projeler arasında yer aldı. Nagihan Kuruçay’ın sevgiliye, hayata ve doğaya aşk teması kapsamında, bir ağacın dal ve köklerini kalbin gerçek bir parçası gibi resmettiği “Aşk”, hikayesini en iyi anlatan tasarım olarak öne çıkan projeler arasında yer aldı. Ece Çakıroğlu’nun renk kullanımı ve tekniğiyle dikkat çeken tasarımı “Gökkuşağı”, gökyüzünde süzülen insan figürünün yansıttığı özgürlük hissi ve insanla doğa bütünlüğü mesajını güçlü bir şekilde yansıtması nedeniyle seçildi. Seçilen üç tasarım Mumu Dizayn’ın ürünleri arasında yer alarak satışa sunuldu.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.