Anasayfa / MAGAZİN / GÜLİN ATAKLI’NIN BÜYÜK BAŞARISI

GÜLİN ATAKLI’NIN BÜYÜK BAŞARISI

 İş Sanat’ın 2012 yılında genç yaşta yaşamını yitiren Sanat Yönetmeni Meriç Soylu’nun ailesi tarafından verilen Meriç Soylu Ödülü’nün bu yılki sahibi obua sanatçısı Gülin Ataklı oldu.

Soylu Ailesi, genç sanatçılara klasik müzik dünyasına attıkları ilk adımlarında destek olmak ve kamuoyunda tanınırlık kazanmalarını sağlamak amacıyla İş Sanat tarafından gerçekleştirilen Parlayan Yıldızlar serisinde sahne alanlar içinden seçtikleri sanatçıları üç yıldır ödül ile taçlandırıyor.

Millî Reasürans Konser Salonu’nda gerçekleştirilen törene Soylu Ailesi, konser serisinde finale kalan genç sanatçılar ile aileleri ve sanatseverler katıldı. Gülin Ataklı ödülünü Meriç Soylu’nun dedesi Fuat Diriker’in elinden aldı. Kontrbas sanatçısı İrem Keskin ikinciliğe, perküsyon sanatçısı Beste Gürkey ise üçüncülüğe layık görüldü. Piyanist Başak Merev ve keman sanatçısı Gökçe Çatakoğlu’na ise mansiyon ödülü verildi.

Meriç Soylu’nun babası Murat Soylu törende yaptığı konuşmada; kızlarının ismini genç sanatçıların melodilerinde yaşatmanın kendileri için çok anlamlı olduğunu vurguladı.

2011 yılında Meriç Soylu’nun sanat yönetmenliği döneminde hayata geçirilen Parlayan Yıldızlar konser serisi, gelecek sezon da genç sanatçılara motivasyon kaynağı olmaya devam edecek.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu Halkın kalbine değen markaların ödüllendirildiği Türkiye Altın Marka Ödülleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.