Anasayfa / MAGAZİN / HAYDİ BABA OYUN OYNAYALIM

HAYDİ BABA OYUN OYNAYALIM

 40’lı yaşlarda olan hemen hemen herkesin bildiği ve sevdiği Süper Baba dizisi ve Süper Baba dizisinin film müziği Bana Bir Masal Anlat şarkısı, bir baba ile çocukları arasındaki derin ilişkiyi anlatırdı.O yüzden herkesin yüreğine dokunan bu televizyon dizisi Türkiye tv tarihindeki müstesna yerine aldı. Bir daha böyle bir ve şarkı yapılır mı bilinmez ama, şimdiki çocukların büyüyüp 30’lu 40’lı yaşlara geldiğinde konuşabilecekleri bir oyun geliştirildi.

Ludio Minima ile oyun zamanı

Uzun yıllar uluslararası bir şirkette yöneticilik yapan Alp Saraçoğlu, çocukları ile daha fazla zaman geçirmek için istifa etti. Saraçoğlu, Kerem ve Melisa ile oynadığı oyunları da “Haydi Baba Oyun Oynayalım” videoları başlığı altında internette paylaştı. Bu videolara olan ilgi her geçen gün artarken, takipçilerden gelen talep Saraçoğlu’nu girişimci yaptı. Ludio Minima markasıyla Türkiye’nin ilk “Oyun Hamuru Kartları”nı geliştiren Saraçoğlu, dijital dünyaya sıkışmış çocukları gerçek oyunlarla ve en önemlisi ebeveynleri ile buluşturuyor.

 Oyun oynamak çocukların en büyük ihtiyaçlarından biri. Ancak sokak oyunlarından sonra, çocukların dokunarak, hissederek oynadıkları gerçek oyunlar da azalmaya başladı. Çocuklar için oyun demek neredeyse tabletle yaşamak anlamına geldi. Çocuklar bir taraftan sosyalleşmeden büyüyor bir taraftan da yalnızlaşıyor. Tek başına tabletle vakit geçiren çocukların ebeveynle ilişkileri zayıflıyor. Bu durumdan şikayetçi ve alternatif oyun arayışı içinde olan ebeveynlerin de işi oldukça zor. Çünkü hem çocukların hayal gücünü güçlendiren, hem de birlikte oynanacak gerçek oyun bulmak kolay değil. Ebeveynlerin bu arayışından yola çıkan Alp Saraçoğlu, kutu oyunları dünyasının yepyeni markası Ludio Minima’yı yarattı. İlk oyun serisi “Oyun Hamuru Kartları” ile miniklerin dünyasına giriş yaptı.

Ludio Minima markası hakkında bilgi veren kurucusu Alp Saraçoğlu “Çocuklarımla oyun oynama ve daha fazla vakit geçirme isteğim beni girişimciliğe itti. Daha doğrusu çocuklarım beni girişimci yaptı. Uluslararası bir şirkette çalışırken Kerem ve Melisa ile daha fazla zaman geçirmek için istifa ettim. Çocuklarımla oynadığım oyunları internette ‘Haydi Baba Oyun Oynayalım’ başlığı altında paylaştım. Bu videolar büyük ilgi gördü. Özellikle ebeveynlerin alternatif oyun arayışı içinde olduğunu gördüm. Çok talep geliyordu, ben de bundan yola çıkarak, Türkiye’de ilk defa kart ve hamuru birleştiren “Oyun Hamuru Kartları” serisini geliştirdim. Markamızın çok kısa bir hikayesi olmasına rağmen çok büyük bir ilgi ile karşı karşıyayız. İnternet satışlarımız çok iyi gidiyor. Kurumsal işletmelerden ve perakende satış kanalarından da talep geliyor. Kısa süre içinde oralarda da olmayı planlıyoruz” dedi.

Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları birlikte oynayabilecek!

Çocukların kendi ürettiklerini gururla sunmalarından ve yüzlerinde oluşan tarifi olmayan mutluluktan ilham alan ilk seri, Sayılar, Hikayeler ve Hayvanlar olmak üzere 3 farklı kategoriden oluşuyor. Her kategorideki kutunun içinde 2 parçalı 5 kart ve 2 adet oyun hamuru bulunuyor.

 Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları ile etkileşimde olabilsinler diye, Oyun Hamuru Kartlarının her birinde ayrı bir hikaye yer alıyor. Bu hikayelerin kahramanları ise, Ludio Minima’ya hayat veren Alp Saraçoğlu’nun kendi çocukları Kerem ve Melisa’dan başkası değil. Ludio Minima’nın dünyaya gelmesinde büyük etkileri olan abi kardeş, oyunları ilk kez deneyerek yaratım sürecine de büyük destek verdiler.
Hayvanlar Kategorisi
İkili kartlar birleştirildiğinde Aslan, Kaplan, Zürafa, Fil ve Zebra’nın yüz detayları olmayan hallerine ulaşılıyor. Böylece her çocuk kendi hayvanını düşleyebiliyor ve onu oluşturabiliyor.

Hikayeler Kategorisi
İkili kartlar birleştirildiğinde 5 farklı hikaye ile karşılaşılıyor. Burada yine, bahsedilen objeler çocuklar tarafından yapılıyor. Bu hikayeler ise şu şekilde:
• Melisa, ağabeyine doğum günü pastası yapıyor. Haydi, ona yardım edelim!
• Melisa dondurma yemek istiyor. Haydi, ona dondurma yapalım!
• Kerem makarna yapıyor. Haydi, ona yardım edelim!
• Melisa çiçekleri çok seviyor. Haydi, ona çiçek yapalım!
• Kerem kelebekleri çok seviyor. Haydi, ona kelebek yapalım!

Sayılar Kategorisi
Bu kategorinin diğerlerinden farkı, kartların arkalı önlü olması. İkili kartlar birleştirildiğinde hem sayı hem de bir hikaye olan yeni bir kart ortaya çıkıyor. Çocuğunuz hamur ile rakamın üzerinden geçiyor. Böylece rakamın şeklini iyice öğrenmiş oluyor. Ayrıca rakamın altında bulunan yuvarlakları, o sayıdaki hamur topçukları ile dolduruyor. Sol taraftaki hikaye bölümünde ise, ebeveyniyle birlikte konuşarak hikayede geçen konuyu hamurla tamamlıyor.

Her kategori : 29 TL
3’lü Set Fiyatı : 75 TL

Ludio Minima hakkında:
Ludio Minima, uzun yıllar kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra, iki çocuğu ile birlikte oyun oynamaya daha çok vakit ayırabilmek için işinden ayrılan Alp Saraçoğlu tarafından kuruldu. Oğlu Kerem ve kızı Melisa ile birlikte bir oyun yaratma hayalini gerçeğe dönüştüren Saraçoğlu için, Ludio Minima ailenin üçüncü çocuğu oldu. Latince “oyuncu minik” anlamında gelen Ludio Minima, isminin yanı sıra ilhamını da çocukların oyuncu doğasından ve büyüklerin onlar için sık sık kullandığı “minnak” lakabından alıyor. Oyunların gerçek dünya ile bağlantılı olmasını isteyen Saraçoğlu, oyunlarındaki karakterleri kendi çocuklarından yola çıkarak oluşturuyor.

www.ludiominima.com

www.instagram.com/ludiominima/

www.facebook.com/ludiominima/

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.