Anasayfa / MANŞET / MIRO’NUN DÜNYASINA YOLCULUK

MIRO’NUN DÜNYASINA YOLCULUK

 Dört yıl aradan sonra İstanbullulara Joan Miró’nun 300’ü aşkın orijinal eserini dünyada ilk kez bir arada görme şansı sunan UNIQ Expo’ya sanatseverler akın etti.
Tarihin en önemli sürrealist ressamlarından Joan Miró’nun sulu boyalar, baskı resimler, çizimler, kolajlar, mektuplardan oluşan litografi ve gravür ağırlıklı en büyük grafik sanatı koleksiyonu olarak kabul edilen ve küratörlüğünü Jean Christophe Hubert’in üstlendiği sergi İstanbulluları mest etmeye devam ediyor.
Picasso’nun da 20 eserinin bulunduğu sergi; sürrealizm, çocukluğun rolü, özgürlük, renkler, sanatçının eli, sadelik ve İspanya temalarında kurgulanıyor. Miró’nun eserlerini ürettiği litografi makinesi ve Palma de Mallorca’daki atölyesini içinde barındıran ve ziyaretçilere inceleme şansı sunan sergi, çeşitli atölye çalışmalarına ev sahipliği yaparak Miró’nun dünyasına yolculuk yapılmasına olanak veriyor.
Çocukların sanatla olan bağlarının güçlendirilmesi ve çocukların yaratıcılıklarına katkı sağlanması için 40 eser çocukların göz hizasında sergileniyor. Çocuklara özel olarak organize edilen atölye çalışmalarıyla da çocukların Miró’nun sanatına dokunabilmesi hedefleniyor.

Miró’nun bilinmeyen yönlerini ortaya çıkaran ‘Joan Miró Litografi ve Gravür’ sergisi 2 Aralık’a kadar UNIQ Expo’da ziyaret edilebiliyor. Doğuş Grubu’nun sadakat ve pazarlama platformu Doğuş Müşteri Sistemleri’ne ait yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU üyelerine yüzde 10 indirim ayrıcalığı sağlanan serginin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

 

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.