Anasayfa / GÜZELLİK / GUCCI’DEN GÜZELLİK DÜNYASINA ÖZEL!

GUCCI’DEN GÜZELLİK DÜNYASINA ÖZEL!

 Gucci, parfümlerle birlikte güzellik alanındaki yeni atılımlarına, defilelerinde yer alan look’lara ve sanatçılarla ve yeteneklerle gerçekleştirdiği özel iş birliklerine yer vereceği bir platform olarak konumlandırdığı @guccibeauty hesabını yayına aldı.

 Kreatif Direktör Alessandro Michele’nin güzellik vizyonunda yola çıkan @guccibeauty, ilk gönderilerini farklı tarih, etnisite, kültür ve coğrafyadan beslenen bir dizi sanat eserinden seçti. Bunlar arasında; 2000 yıl önce yapılmasına rağmen adeta canlı gibi görünen Mısır portrelerinden Elizabet dönemi İngiltere’sinin asil suretlerine ve çağdaş Afrikalı-Amerikalı bir ressamın fırçasından çıkma bir afro saç tasviri de yer alıyor.

Instagram hesabının ilk açılışı için sanat yazarları, aralarında Floransa’da yer alan Uffizi Gallery, New York City’deki MEtropolitan Museum ve Harlem Studio Museum gibi galerilerden ve özel koleksiyonlardan alınan sanat eserlerinin arka planı hakkında yazılar kaleme aldı. Gucci Places da Los Angeles County Museum of Art (LACMA) ve Chatsworth House’dan parçalarla Modaevi’nin güzellik felsefesine katkıda bulundu.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Versace’den Sanatsal Bir Tasarım

Versace’den Sanatsal Bir Tasarım Lüks şıklığın temsilcisi olan Versace’nin yeni modeli Palazzo Empire Greca, desenli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.