Anasayfa / MEKAN / O DÜNYANIN EN İYİ 50 RESTORANINDAN BİRİ

O DÜNYANIN EN İYİ 50 RESTORANINDAN BİRİ

 Dünyanın en iyi 50 restoranı arasında yer alan Köşebaşı, 2015 yılında da büyük ilgi gördü, yılı büyümeyle kapattı. 9 ülkede 30 şubeye ulaşan Köşebaşı, tüm restoranlarında 2 milyon ziyaretçi ağırladı. Türkiye restoranlarında ise misafirlerin yüzde 40’ını yabancı turistler oluşturdu.

1995’ten beri geleneksel lezzetleri modern bir sunumla birleştirerek yemek kültüründe devrim yaratan Köşebaşı, 2015 yılında mayıs ayında Reina, eylül ayında Köşebalık, kasım ayında da Köşebaşı Karaköy‘ü hizmete soktu.

Köşebaşı Genel Müdürü Hasan Yeşilyurt yaptığı değerlendirmede “2015 yılında Köşebaşı, tüm restoranlarında 2 milyon misafir ağırladı. Türkiye restoranlarındaki misafirlerin yüzde 40’ı yabancı turistler oluşturdu. 3 kıtada, 9 farklı ülkede restoranı bulunan Köşebaşı’nın çalışan sayısı da artarak 15 farklı pasaporttan 1000’i aştı” dedi.

2015’te Köşebaşı’nın mutfağında kebabın olmazsa olmazı kuzu eti en çok tüketilen ürünlerin başında yer aldı. Geçen yıl Köşebaşı’nda yaklaşık 350 ton kuzu eti, 150 ton tavuk eti, 1000 ton patlıcan, 1200 ton domates tüketildi.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dilara Koçak’tan Starbucks Mutfak’a İki Yeni Lezzet

Dilara Koçak’tan Starbucks Mutfak’a İki Yeni Lezzet Starbucks, kahvedeki uzmanlığını mutfağa taşımaya devam ediyor. Starbucks …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.