Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / SENİN YÜZÜNDEN KÖTÜLÜK KAZANIYOR

SENİN YÜZÜNDEN KÖTÜLÜK KAZANIYOR

 FULYA ÖZTÜRK PLACING

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

 

SENİN YÜZÜNDEN KÖTÜLÜK KAZANIYOR

Umursamazlık. İhmal. Kötü alışkanlıklar. Ünlü veya zengin olmak için hayattaki en değerlilerden kolayca vazgeçme. Çalma çırpma, kazıklama. Gaddarlık. Şiddet. Göz göre göre kurban vermek. Ölümleri izlemek hatta kanıksamak. Gerçeğin peşinden gitmemek. Doğrudan sapmak. Sapkınlık. Tiksindirici hayatlarla gurur duymak. Kendin olmak yerine başkasını kopyalamak. Bencillik. Çürümüşlük.

”Fulya dindarlığa mı kaydı?” diye sormak en basit görme yöntemi. Doğruluk dindarlık değil.

Ayrı ayrı olaylar oluyor ve insanlık hep kayıp veriyor.

Hem manevi hem maddi kayıplar gittikçe artıyor. ”Neden bunlar oluyor?”

İzler kalıyorsun da ondan. Hem de bir iki yıldır değil doğduğundan beri izler kalıyorsun. Birşeyleri değiştirmek için parmağını bile kıpırdatmıyorsun. Sesini çıkarmıyorsun. Pasif ”offf”lamalar ve ”pofffflamalarla” gününü geçirmeyi yeğliyorsun. Çürüyorsun.

”Aktivitelerim var çok meşgulüm” diyorsun, ”İşim var gücüm var” diyorsun, ”Bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var” diyorsun. Ama bunlar birşey yapmama sebeplerin değil ki. Bunlar bahanelerin. Ot gibi sürdürdüğün ve o çok gurur duyduğun hayatın beş kuruş etmeyecek biliyor musun? Aktivitelerini yapamayacaksın, işin olmayacak dolayısıyla gücün de ve bakmakla yükümlü olduğun ailen uçurumlara sürüklenecek yaşamadığı cehennem kalmayacak henüz bu dünyadayken. Çünkü bir kötü gidecek başka kötü gelecek. O alt edilebilir gördüğün çirkinlik yerini çok daha çirkin ve yenilmez bir batağa bırakacak.

Karşı durmak bir yana kendini ve çevreni bilgilendirmek, eğitmek için ne yapıyorsun? Kendine bir sorsana. Bugün kendime ve sevdiklerine faydalı ne yaptığını bir sor. Sevdiğin kimse yok nasılsa değil mi? Sen kimseyi sevmezsin. Çevrendeki herkes suçlu ve bunları hakediyor değil mi? Evet diyorsan sevme duygunu geliştirmen gerek. Hiçkimseyi ve hiçbirşeyi sevmiyor olamazsın. Seni hayata tutunduran birşey muhakkak vardır. Fakat… Eğer seni ayakta tutan çürümüşlükten bir parçaysa…

…Sırf sen gözlerin açık uyuyorsun diye…

Senin yüzünden kötülük kazanıyor.

Hakkında Fulya ÖZTÜRK PLACING

Fulya ÖZTÜRK PLACING
Yakın arkadaşlarından başlayarak onları aşkın kişinin cesaretle adım atamadığı ve tıkandığı alanlarda verdiği tavsiyelerle hayatını değiştirmiştir. Freelance şirket danışmanlıklarıyla Stratejik İmaj & Stil Danışmanlığı, Yaşam ve Oyuncu Koçluğu’nda kariyerde karar kılan Fulya Öztürk Placing’in, Kanal 6, NTV, Dünya Gazetesi, Ciner Yayın Holding ve MPR İletişim Danışmanlığı’nı kapsayan medya deneyimi 17 yılı bulmaktadır. Kamera arkası işler, editörlük ve muhabirlik yaptı, ünlü bir yazarın ödüllü bir öyküsünden uyarlama bir kısa film çekti. İSTEK Özel Uluğbey Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. Çok iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Almanca, orta düzeyden az ve geliştirdiği Danca, Fransızca, İspanyolca ve İsveççe bilmektedir. Bir uluslararası festival ve yarışma filmi için İran asıllı İsveçli bir yönetmenin kısa filminde başrol ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir öğrenci kısa filminde rol almıştır. 1993’ten bu yana vokal olarak müzikle ilgilenmektedir. Lise orkestrasında geri vokalde Altın Mikrofon Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı; birkaç yıl sonra Mimar Sinan Şan Bölümü’nden en iyi dereceyle mezun bir isimden 2,5 ay şan dersleri alarak konservatuar çalışmalarına katıldı; arkadaşı Bora Çeliker ile demo kaydı bulunmaktadır. Halen özellikle jazz şarkılarını iyi söylemektedir;. Hobileri moda ve ürün tasarımı yapmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek, kitap okumak, arkadaşlarıyla görüşmek, film izlemek, konserlere gitmek, resim yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİNLİYORLAR FARKINDA MISINIZ?

Çocuk gelişimindeki 0-7 yaşın önemini birçok yazımda değiniyorum. Bu yazımda etrafında çocuk olan tüm bireylerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir