Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / EXPO 2016 VE TAKDİR

EXPO 2016 VE TAKDİR

Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

EXPO 2016 VE TAKDİR

Hiçbir partiye üye değilim hiçbir partinin destekçisi de değilim. Takdir mekanizmam çalışır hem de her iyi yapılan şey için. Sırf eleştirip can acıtacağım diye uğraşan ama kendi hayatlarında hiçbir şey yapamayan koca göbeklilerin tam tersiyim anlayacağınız.

Neredeyse 2016 yılı başından beri hazırlanılıp çalışılan EXPO 2016‘ya kimler gelmiş bir bakalım: Sir Elton John, Deep Purple, Maroon5, Sting, Simply Red, Enrique Iglesias, Lara Fabian… Daha gelecekler var Ricky Martin, Lady Gaga… Bu ünlü isimlerden Türkiye’ye daha önce gelen oldu mu oldu. Zamanın organizatörleri ne kadar kasılırdı hatırlar mısınız? Bir Ahmet San vardı sahi ona ne oldu? Peki günümüzde abartılı bir hava atmayla karşı karşıya mıyız? Hayır.

Bir de sahne almış, parmak ısırtan çok çok ünlü Türk popçular var ki aklınız durur: Tarkan, Murat Boz, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal, Mustafa Ceceli, Gökhan Tepe, MFÖ, Nilüfer… Daha da sahne alacak birçok ünlü isim var… Demek ki bazı işler abartmadan sakin sakin de yürütülebiliyormuş. Organizasyonlar dev gibi gerçekleştirilip yapışkan reklam yapmadan da yüzbinleri ağırlayabiliyormuş. Ama hala muhalefet olayım da ağzım sadece çamura çalışsın tipleri, bula bula iki inşaat makinesinin orada duruyor olmasını sosyal medyaya yazmış. Ya da fuar alanına neden yetişkin 60 Liraya giriyormuşmuş. Fuar alanındaki onca etkinlik üzerine Ricky Martin için ek olarak sadece 100 Lira daha, Tarkan için ise ek olarak sadece 50 Lira daha verip konserlerini görebileceksin. İstanbul’da git o konsere bakalım ne kadar bir kişi giriş?

Devasa bir fuar alanında onlarca onlarca ülkenin bitki ve kültür standını görme şansı elde ediyorsun. Yani flora ve bitki çeşitliliği o ülkeye gitmeden ayaklarına geliyor. Keza geleneksel yemeklerini tatma şansın da var. Çocuklarına eğlence alanları inşa edilmiş, sen fuarda iş bağlantıları kurarken eşin ve çocukların sıkılmayacak da… Daha ne istiyorsun??

İlk fuar temasını da başarılı buldum: Çiçekler ve Çocuklar.. E daha ne olsun???? Umuda ihtiyaç duyan dünyanın geleceğini bu ikisi kurtarmayacak mı?

//www.expo2016.org.tr/

//www.facebook.com/expo2016guide/

Hakkında Fulya ÖZTÜRK PLACING

Fulya ÖZTÜRK PLACING
Yakın arkadaşlarından başlayarak onları aşkın kişinin cesaretle adım atamadığı ve tıkandığı alanlarda verdiği tavsiyelerle hayatını değiştirmiştir. Freelance şirket danışmanlıklarıyla Stratejik İmaj & Stil Danışmanlığı, Yaşam ve Oyuncu Koçluğu’nda kariyerde karar kılan Fulya Öztürk Placing’in, Kanal 6, NTV, Dünya Gazetesi, Ciner Yayın Holding ve MPR İletişim Danışmanlığı’nı kapsayan medya deneyimi 17 yılı bulmaktadır. Kamera arkası işler, editörlük ve muhabirlik yaptı, ünlü bir yazarın ödüllü bir öyküsünden uyarlama bir kısa film çekti. İSTEK Özel Uluğbey Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. Çok iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Almanca, orta düzeyden az ve geliştirdiği Danca, Fransızca, İspanyolca ve İsveççe bilmektedir. Bir uluslararası festival ve yarışma filmi için İran asıllı İsveçli bir yönetmenin kısa filminde başrol ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir öğrenci kısa filminde rol almıştır. 1993’ten bu yana vokal olarak müzikle ilgilenmektedir. Lise orkestrasında geri vokalde Altın Mikrofon Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı; birkaç yıl sonra Mimar Sinan Şan Bölümü’nden en iyi dereceyle mezun bir isimden 2,5 ay şan dersleri alarak konservatuar çalışmalarına katıldı; arkadaşı Bora Çeliker ile demo kaydı bulunmaktadır. Halen özellikle jazz şarkılarını iyi söylemektedir;. Hobileri moda ve ürün tasarımı yapmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek, kitap okumak, arkadaşlarıyla görüşmek, film izlemek, konserlere gitmek, resim yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.