Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / KIŞ FIRSATLARI SÜRÜYOR

KIŞ FIRSATLARI SÜRÜYOR

Her ne kadar takvimlerde bahar kapıyı çalsa da kış kendisini hissettirmeye devam ediyor. Bununla birlikte Türkiye’nin ünlü kayak merkezlerinde kar kalınlığı halen daha kayak yapmaya uygun. Kayak tatili için son fırsatlar yüzde 30’lara varan indirmelerle birlikte sunuluyor. Kayak dışında alternatif kış tatili arayalar ise termal tesisler ve İstanbul’a yakın lokasyonları tercih edebilir

Türkiye’de kış tatiline çıkanların sayısı her geçen yıl daha artırıyor. Yoğun iş temposuna biraz ara vermek, dinlenmek isteyenler kayak ve termal merkezlerine akın ediyor. 2016-2017 kış sezonunda yoğun kar yağışının da etkisiyle kayak ve dağ otellerine geçmiş yılların üzerinde talep geldi. Okulların yarıyı tatiline girmesiyle birlikte en üst seviyeye çıkan talep halen daha devam ediyor.

Uygun fiyata kayak tatili
Kayak tatili için Uludağ ve Kartalkaya en çok tercih edilen bölgelerin başında geliyor. Palandöken ve özellikle son dönemde açılan yeni otelleriyle dikkat çeken Erciyes kayak merkezi de oldukça popüler. Bütün bunlarla birlikte bu merkezlerde kar kalınlığı halen daha kayak yapmaya çok uygun. Üstüne üstlük farklı nedenle kayak tatili yapmak isteyip de yapamayanlar için turizm merkezleri çok farklı kampanyalar düzenlemeye başladı. Yarı yıl tatilinin bitmesinin ardından bu merkezlerde fiyatlar daha uygun hale gelirken yüzde 30’a varan indirimleri de mevcut.

Termal turizme ilgi büyük
Termal merkezler de alternatif kış tatili ayanlar için çok özel imkanlar sunuyor. Türkiye’de son dönemlerde açılanlarla birlikte termal otel sayısı 100’u buldu. Daha önce sağlık ve rehabilite merkezleri olarak bilinen bu merkezler artık dinlenme ve eğlenme amaçlı yenilikler sunmaya başladı. Termal tesisler içinde Afyonkarahisar bölgesi en çok ilgi gören yerler listesinde birinci sırada. Bursa – Çekirge, Yalova ve Pamukkale’ye de yoğun talep var. Termal otellerde 9 ay taksitli kampanyalar kış tatili arayanlar için önemli bir seçenek.

Hafta sonu doğayla baş başa!
Zaman sıkıntısı olan ancak kısa bir mola da vermek isteyenler kayak ve termal otellerin yanı sıra, hafta sonunu doğasıyla ön plana çıkan lokasyonları tercih ediyor. Sapanca, Abant, Şile, Ağva, Bursa ve Kapadokya ‘da bulunan tesisler kısa süreli tatiller için büyük ilgi görürken yüzde 15’e varan indirimler ve 9 taksit imkanı ile dikkat çekiyor.

Mart ayı fırsatları sürüyor
Tatilini yurt dışında değerlendirmek isteyenler için de, acentelerin son dakika tur fırsatları devam ediyor. Mart ayına yönelik turlarda, Türk tatilcilerin en çok tercih ettiği bölgelerin başında gelen, İtalya, Benelüks, Orta Avrupa ve kayak turizminin gözdesi Bansko turları, kişi başı 95 Euro’dan başlıyor.

Hafta içi seçeneklerini değerlendirin
Kış sezonu henüz daha bitmedi. Tatil yapmak isteyenleri için çok cazip seçenekler var. Örneğin Kayak ve termal otelleri ile İstanbul’a yakın noktalarda hafta sonu yoğun talep nedeniyle fiyatlar yüksek olurken, hafta içi hem fiyatlar daha uygun hem de çok cazip fırsatlar sunuluyor. “3 gece kal, 2 gece öde” veya “4 gece kal, 3 gece öde” gibi hafta içi kampanya yapan çok sayıda tesis var. Buralarda daha uzun konaklamanıza rağmen, hafta sonuna göre çok daha az ödeme yapabilirsiniz, üstelik aynı konsept ve aynı hizmetle

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.