Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / BUSE TERİM’E NEDEN SALDIRIYORLAR!

BUSE TERİM’E NEDEN SALDIRIYORLAR!

DeFacto reklamlarının ardından Buse Terim ismi yine sosyal medyanın gündemlerinden biri haline geldi. Buse Terim, babası Fatih Terim nedeniyle, ünlü gazetecilerin torpili ile  moda ikonu olduğu suçlamalarıyla karşı karşıya. Peki bu doğru mu, sosyal medyada Buse Terim’e bu yakıştırmaların yapılmasının ardında ne var?

Moda denilince ilk O’nun adı geliyor

Buse Terim ismini,- doğru- kamuoyu, ilk olarak Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in kızı olmasından dolayı duyduk. Bu da normal olan bir şey. Bu kadar kamuya mal olmuş birisinin kızının medyanın gündeminden kaçması mümkün değil. Ancak hiçbir zaman Buse Terim’i sansasyonel bir haber içerisinde görmedik. Sadece babasının biricik kızı olarak gördük, bir de tribünlerde heyecanla maç seyrederken…

Buse Terim’in çokça gündeme gelmesi ise modacı kimliğinin oluşmasıyla başladı. Açtığı blog büyük ilgi gördü, binlerce sosyal medya takipçisi oldu. Bu arada eğitimin hiç bırakmadı. 2011 yılında, New York Fashion Institute of Technology’de Moda Pazarlama ve Yöneticiliği bölümünü bitirdi. Buse Terim, ekibiyle birlikte moda ve lifestyle alanında dünyadaki en son yenilikleri, en çok konuşulan trendleri takipçileriyle paylaştı, paylaşmaya devam ediyor. New York, Paris, Milano, Londra gibi uluslararası moda sektörünün en prestijli moda haftalarına düzenli olarak katılıyor, deneyimlerini hem kendi websitesinde, hem de çeşitli gazeteve dergilerde takipçileriyle paylaşıyor

Buse Terim’in bloğuna olan ilgi doğal olarak moda markalarının da dikkatini çekti. Hem global hem de yerel birçok tekstil konfeksiyon- moda markası O’nunla çalışmak istedi, çalışıyor.  Çünkü Buse Terim’in elinin değdiği, tasarladığı ya da önerdiği bir kıyafetin yok sattığı iddaa ediliyor. Ne kadar doğru bilemiyoruz, ancak hiçbir ticari marka zarar edeceği bir işe girmeyeceğine göre, bu iddaa doğru olmalı. .

Bütün bunlarla birlikte Buse Terim’e saldırmanın arkasında galiba bu başarı yatıyor. Herhangi bir eğitimi bile olmayan, alaydan yetişen ve bazı televizyon programlarında şarlatanlık yaparak kendisine modacı diyenlerin yanında Buse Terim, hem okuluyla hem de verimliliğiyle tam bir modacı. Babasının ünlü olmasının belki katkısı vardır. Bugün dünyada ve Türkiye’de binlerce ünlü baba ve annenin kızı var. Ancak ünlü birinin çocuğu olmak başarılı olmak için yetmiyor. Tam tersine ünlü bir ismin çocuğu olup başarısızlıkla anılan binlerce isim var.

Buse Terim bugün Türkiye’de moda denilince ilk akla gelen isimlerden birisi. Üretiyor, çabalıyor, üstelik eğitimli. O babasının kızı olmayı çoktan aştı. Bu yüzden ‘ Buse Terim’e vurmanın dayanılmaz hafifliği’nin ardında galiba son yılların en üretken gerçek modacılarından birisi olması yatıyor. En son koleksiyonunu Fi tarihinde gördüğümüz kişiler ortalıkta modacı diye geçinirken, Buse Terim’e saldırmak büyük haksızlık.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİNLİYORLAR FARKINDA MISINIZ?

Çocuk gelişimindeki 0-7 yaşın önemini birçok yazımda değiniyorum. Bu yazımda etrafında çocuk olan tüm bireylerin …

1 Yorum

  1. Meyve veren agac taslanir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir