Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / ÇILGIN BİR YIL OLACAK

ÇILGIN BİR YIL OLACAK

 Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

2016 TRENDLERİ

Genel anlamda çılgın bir yıl olacağını söyleyebilirim. 90ları tamamen yeniden yaşayacağımız çılgın bir yıl… Büyük mevsimsel koleksiyon değişiklikleri pek yaşanmadan, 2016 kıyafetleri tüm yıla hükmedecek…

Saçlar ilk bakılan yer biliyorsunuz. Kadınlarda 90lardan çok iyi tanıdığımız simli saç spreyleri geri dönüyor. Erkekler ise ‘grunge’ stilin 90lardaki yansıması olarak saçlarını örmeye başlayacaklar. Kısa saçlı erkeklerde 50lerin klasik kesimi kullanılacak.

Pantolonlar bollaşıyor; erkek de kadın da bol pantolonlar giyecek. Ayrıca hem erkek hem kadın için içinde yelek de olan takım elbiseler hakim. Yelek daha çok işyeri için düşünülüyor. Gece bir davete gidilecekse yelek çıkarılıp boğazlı kazakla değiştirilecek.

Giyimde kadınlarda diğer önemli parçalar çapraz askılı bluzlar, bol ceketler, kareli parçalar, çizgili hint yaka gömlekler, kapri pantolonlar, mini maksi ayrımı yapılmayan çeşit çeşit etek, çok karmaşık desenli elbiseler… Erkeklerde diğer önemli parçalar body’yi andıran çok dar kazaklar, çok karmaşık desenli uzun kollu body’ler, kareli parçalar, çizgili Hint yaka gömlekler… Kumaşlarda ise yine dantel ve pamuk göreceğiz fakat bu yıl daha ince ve uçuşan versiyonları kullanılacak. Ve ayrıca ipek…

Giyimin ön plana çıkan renkleri giyilen parçaya göre değişecek. Hem erkekte hem kadında takım elbiseler toprak ve mavinin tüm tonlarında olacak. Kadınlarda ayrıca hemen her parçada pembenin hemen her tonunda tekstil ürünleri bulunuyor. Karmaşık desenler ise kırlık alanda görebileceğiniz karışık kır çiçekleri, keskin koyu renklerde tropik desenler, buz veya gökyüzünde bulunan ilginç mavi ve beyaz desenleri her yerde göreceksiniz.

Kadınlarda takılar, 2015’teki bol aksesuarın yerini sade ve klasik stildeki takılara bırakıyor. Bir takınız olacak ama giyiminize o hakim olacak… ‘El bilezikleri’ geliyor. Erkekler, köstekli saat benzeri zincirleri takım elbiselerinde bulunduracak. Ayrıca yine tamamen 90ların yansıması olarak hem erkekler hem kadınlar boyunlarında uzun zincir de taşıyabilecek.

Çantalarda spor sırt çantaları ve spor omuz çantaları 2015’tekiler gibi büyük ve yuvarlak şekillerde olmaya devam ediyor. Kadınların günlük omuz çantaları ise mesaj taşıyacak; ilginç plastik kalıplarla şekillere dönüştürülmüş omuz çantaları oyuncakları andıracak.

Ayakkabılarda spor ayakkabı hakimiyetini sürdürürken, yüksek topuklu ayakkabılar yerini düz platform/düz kalın tabanlara bırakıyor.

Hakkında Fulya ÖZTÜRK PLACING

Fulya ÖZTÜRK PLACING
Yakın arkadaşlarından başlayarak onları aşkın kişinin cesaretle adım atamadığı ve tıkandığı alanlarda verdiği tavsiyelerle hayatını değiştirmiştir. Freelance şirket danışmanlıklarıyla Stratejik İmaj & Stil Danışmanlığı, Yaşam ve Oyuncu Koçluğu’nda kariyerde karar kılan Fulya Öztürk Placing’in, Kanal 6, NTV, Dünya Gazetesi, Ciner Yayın Holding ve MPR İletişim Danışmanlığı’nı kapsayan medya deneyimi 17 yılı bulmaktadır. Kamera arkası işler, editörlük ve muhabirlik yaptı, ünlü bir yazarın ödüllü bir öyküsünden uyarlama bir kısa film çekti. İSTEK Özel Uluğbey Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. Çok iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Almanca, orta düzeyden az ve geliştirdiği Danca, Fransızca, İspanyolca ve İsveççe bilmektedir. Bir uluslararası festival ve yarışma filmi için İran asıllı İsveçli bir yönetmenin kısa filminde başrol ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir öğrenci kısa filminde rol almıştır. 1993’ten bu yana vokal olarak müzikle ilgilenmektedir. Lise orkestrasında geri vokalde Altın Mikrofon Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı; birkaç yıl sonra Mimar Sinan Şan Bölümü’nden en iyi dereceyle mezun bir isimden 2,5 ay şan dersleri alarak konservatuar çalışmalarına katıldı; arkadaşı Bora Çeliker ile demo kaydı bulunmaktadır. Halen özellikle jazz şarkılarını iyi söylemektedir;. Hobileri moda ve ürün tasarımı yapmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek, kitap okumak, arkadaşlarıyla görüşmek, film izlemek, konserlere gitmek, resim yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.