Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / KADINLARA İLK BULUŞMA TAKTİKLERİ

KADINLARA İLK BULUŞMA TAKTİKLERİ

İlk buluşma heyecanı… Giyeceğin kıyafeti düşünmek için harcadığın saatler, nasıl konuşacağını, neler söyleyeceğini bilememek. Bu stres ve heyecan dolu ilk randevuda nelerden sakınmalı ve nasıl ufak hileler uygulanmalı?

İlk buluşma… Adı üzerinde; bir ilk. Her iki taraf için de bilinmezlerle dolu riskli bir durum. Tanışırken en önemli şey ilk intibadır, çünkü tanışmamızın ilk birkaç dakikasında içgüdüsel bir şekilde karşımızdaki insanı sempatik mi yoksa antipatik mi bulduğumuza karar veririz. Bu yüzden kıyafetinizi ve makyajınızı dikkatli bir şekilde seçmeniz son derece önemlidir.

Doğallık her şeyden önemli

İlk randevuda, yüzünüzü makyajın arkasına saklamayın! Unutmayın ağır bir makyaj maske gibidir. İlk buluşmada karşınızdaki kişi sizi tanımaya, anlamaya çalışmaktadır. Bu yüzden ne kadar doğallığı yansıtan bir makyaj uygularsanız o kadar etkileyici; ne kadar yoğun bir makyaj yaparsanız da o kadar itici olursunuz o erkeğin gözünde.

Doğru kıyafet seçimi

Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir kıyafet, ilk buluşmanız için en doğru seçim olacaktır. Biriyle tanışmak zaten yeterince streslidir, bu yüzden kayan bir mini etek veya ayağınızı acıtan yüksek topuklu bir ayakkabı yüzünden ayrıca stres yaşamayın. Dış görünüşünüzün doğal olduğu kadar iç görünüşünüzün de doğal olması gerekiyor.

Argo konuşmak yok!

Kesinlikle erkek arkadaşınızın yanında argo konuşmamalısınız. Ama bebek taklidi yapan bir konuşmanın da erkeklere çok itici geldiğini unutmayın.

Doğru yemek seçin

Eğer yemeğe çıktıysanız çatal-bıçakla yemesi zor menüleri veya dişlerinizde birtakım izler bırakacak yemekleri tercih etmemelisiniz. Örneğin spagetti, ıspanak, maydanoz, susam… Ayrıca soğanlı, sarımsaklı veya ton balıklı yiyecekler de ağımızda kötü bir koku bırakacağından, ilk buluşma için pek uygun değil. İlk buluşmada salata yemeyi tercih ederseniz, yapraklarını keserek ağzınıza göre porsiyonlar haline getirmeye ve sosun iyice akmasına dikkat edin

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.