Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / GERÇEK AŞK HAREKETİ

GERÇEK AŞK HAREKETİ

 Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

GERÇEK AŞK HAREKETİ

Demode gözüyle bakılan gerçek aşk keşke bir gün yeniden moda olsa diyorduk ki… Yeni bir hareket doğuyor; ‘Gerçek Aşk Hareketi’. Fikir kişisi olduğum ve doğuşuna şahit olduğum için mutluyum. Umutluyum. İyi ve doğruyu destekleyeceğim ya her zaman, bu hareketin de sonuna dek arkasındayım.

Dünya çirkinleşirken, güzel ve değerli olan şeyleri anlatmaya devam etmezsek korkarım bir gün yok olacaklar. Hareket, aşkın tüketim maddesi olmasına karşı çıkışla başladı. Tüm diğer yok olan güzel varlıklar gibi o da sıradanlaştırılıyor. Aşk, Buddha, Rumî gibi ruhani önderlerin, Schopenhauer, Goethe, Shakespeare, Özdemir Asaf, Can Yücel, Edip Cansever gibi edebiyatın ileri gelen isimlerinin, aşk şarkılarının, romantik filmlerin anlatımından çok uzaklaşıyor artık. Paramparça ediliyor. Bedenselleştiriliyor. Doyumsuzluğa yenik düşüyor. Hırslara kurban oluyor. Aşık olmanın değeri, çirkin bakan gözlerde döviz kurlarındaki oynamalar gibi düşüyor, düşüyor, düşüyor… Aşk bunu hiç haketmiyor.

Gerçek Aşk Hareketi unutulan gerçek aşkı yeniden gün yüzüne çıkaracak. Gerçek aşkı anlatacak. Aşk anlatılmazsa, anılmazsa, kulaktan kulağa yayılmazsa, nasıl kişisel sevgi aşılanır gelecek nesillere? ’Seks satar’ değil mi? Internette reklam bannerlarında, sokakta posterlerde, ekranda cinselleştirilmiş ve muhakkak ki çıplaklaştırılmış kadınlar görünce güzel; hırslı çevresinden dinledikleri skor hikayelerini aşk sanan bir insan, beyninin yıkanmasına nasıl direnecek? Anne babasının el ele tutuştuğunu, sevgiyle öpüştüğünü görmeyen çocuk da büyüyünce kendi eşine nasıl sevgi verecek? Yeni nesil aşkı okumazsa, ona anlatılmazsa doyasıya aşık olmaları, aşkın üzerine titreyip korumaları nasıl beklenir?

Çok acı… Kalbi ağrıtacak kadar acı… İnsanlar artık gerçekten güzel olanın peşinden gitmiyor, olmayan güzelliği yapay elde etmeye hayranlık duymaya başlıyor. TV ikonlarına bakın orası burası şişirilmiş. Kendi doğal güzelliği olmayan pop starlar, yaşlanmaktan korkup orasını burasını gerdiren plastik güzeller dolu internet… Bunları idolleştiren biri, nasıl olur da gerçek dünyaya döner? Dönemez… Günümüz kurbanları kime aşık olduklarını, aşkla nasıl el ele tutuştuklarını gün geçmeden unutuyor, aynı eller şiddet için, bedenlere morluklar bırakmak için kullanılıyor.

Gerçek Aşk Hareketi şiddeti bu kadar meşrulaştıran, ruhsal ve fiziksel şiddeti yenmeye ve ego tatminine çevirmeyi alışkanlığa dönüştürmeye yeltenen erkeklere soru soracak… ”O filiz gibi bir kadındı onu ilk tanıdığında. Seni sevdi. Sana güvendi. Senin sıcaklığına yanaştı ve kanatlarının altına girdi. Kadınına o morlukları nasıl yakıştırabildin?” Şiddeti yaralamaya ve cinayete ilerleten, içinde insan sevgisi olmayan erkeklere de soracak… ”Savunmasız bir kadını nasıl hırpalayabildin? Fiziksel olarak kat be kat olan gücünü, sevmek ve korumak yerine nasıl zayıf biri üzerinde kullanabildin? Onun güzel gülüşünü, güzel bedenini nasıl kana bulayabildin? Onun canını nasıl alabildin? Sen Tanrı mısın?”

Aşk, su, hava, toprak, doğa, yeşil, insanlık katlediliyor. Savaşlar, çatışmalar kişisel şiddeti daha da körüklüyor. Suyun, havanın, toprağın, doğanın, yeşilin ve insanlığın şu veya bu şekilde savunucusu var ama ya aşkın? Onun için Gerçek Aşk Hareketi diyorum… Facebook sayfası sıcağı sıcağına kurulduğu için geçici linki uzun olabilir; bu günlerde buradan ulaşabilirsiniz: //www.facebook.com/True-Love-Movement-Gerçek-Aşk-Hareketi-1071915436174715/ Ya da Facebook’ta şöyle arayabilirsiniz: True Love Movement //Gerçek Aşk Hareketi

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.