Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI?

HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI?

Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

HER ANLAMDA OUTLET

Halkın özlediği bir şey bana kalırsa… Gerekli de.. Bu yazı ‘halkı düşünmeyen’ insanlara hitap etmiyor; bu yüzden kendilerinden burun kıvırmak yerine sayfayı diğer sayfalar için terk etmelerini rica edebilirim…

Outlet, bir önceki sezondan satılmamış parçaların göz alıcı bir indirimle satışa sunulması denebilir. Bazıları bu parçaları ‘demode’ de sayabilir. Bense, giysiye çok para harcamak istemeyen kişiler adına bu parçalar için ‘bir sonraki sezon yeniden moda sayılacak kıyafetler‘ diyebilirim. Hem ne var ki, bazı çok ünlü zincir mağazalar zaten ‘ikinci derece’ saydığı Doğu Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinde bir önceki sezonu yeni sezon diye duyurmuyor mu zaten?

Bu yazıyı yazma amacım ise çok daha anlamlı aslında… Kişisel fikrim, yalnızca giyim için outlet kavramının çok dar bir alanda hizmet etmesi. Evet, outlet halka hizmete ve yarara dönüşmeli.

Artık filmler ve kitaplar da sezonluk hit oluyor. Birkaç ay sonra yüzlerine bile bakan yok – klasikleşebilecek veya kült film ve kitaplar hariç… O halde bunların indirimli satılabileceği yerler neden olmasın? Vatandaşlarının kitap okumadığından veya kültür ürünü diye ekstrem fiyattan satılan kitaplardan yakınanlar neden daha çok film ve kitaba böylelikle yönlendirilmesin?

Hem halk niye indirim zamanlarını beklesin ki? Film, kitap, mobilya, mücevher, elektronik eşya, kayak takımları hatta otomobil için belirli outlet merkezleri oluversin işte. Nasılsa hepsi artık ikinci sezonda yüzlerine bakılamayacak kadar eski sayılmıyor mu artık? Yoksa heryerde var da bir tek Türkiye’de mi yok?

Hakkında Fulya ÖZTÜRK PLACING

Fulya ÖZTÜRK PLACING
Yakın arkadaşlarından başlayarak onları aşkın kişinin cesaretle adım atamadığı ve tıkandığı alanlarda verdiği tavsiyelerle hayatını değiştirmiştir. Freelance şirket danışmanlıklarıyla Stratejik İmaj & Stil Danışmanlığı, Yaşam ve Oyuncu Koçluğu’nda kariyerde karar kılan Fulya Öztürk Placing’in, Kanal 6, NTV, Dünya Gazetesi, Ciner Yayın Holding ve MPR İletişim Danışmanlığı’nı kapsayan medya deneyimi 17 yılı bulmaktadır. Kamera arkası işler, editörlük ve muhabirlik yaptı, ünlü bir yazarın ödüllü bir öyküsünden uyarlama bir kısa film çekti. İSTEK Özel Uluğbey Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. Çok iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Almanca, orta düzeyden az ve geliştirdiği Danca, Fransızca, İspanyolca ve İsveççe bilmektedir. Bir uluslararası festival ve yarışma filmi için İran asıllı İsveçli bir yönetmenin kısa filminde başrol ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir öğrenci kısa filminde rol almıştır. 1993’ten bu yana vokal olarak müzikle ilgilenmektedir. Lise orkestrasında geri vokalde Altın Mikrofon Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı; birkaç yıl sonra Mimar Sinan Şan Bölümü’nden en iyi dereceyle mezun bir isimden 2,5 ay şan dersleri alarak konservatuar çalışmalarına katıldı; arkadaşı Bora Çeliker ile demo kaydı bulunmaktadır. Halen özellikle jazz şarkılarını iyi söylemektedir;. Hobileri moda ve ürün tasarımı yapmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek, kitap okumak, arkadaşlarıyla görüşmek, film izlemek, konserlere gitmek, resim yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.