Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / TÜLİN ŞAHİN 8 MİLYON TL’Yİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ!

TÜLİN ŞAHİN 8 MİLYON TL’Yİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ!

 Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

MODEL DİSİPLİNİ

Bugünlerde modellerle oyuncular markaların yüzü olma konusunda yarışıyorlar. Mavi Jeans‘te Serenay Sarıkaya ve Kerem Bursin’i, L’Oreal’de Fahriye Evcen‘i görürken yüzlerini markalara da yakıştırıyoruz hani…

Neslihan Atagül Doğulu’yu da Pantene‘de göreceğiz yakında ki bana göre Pantene’in şu güne kadarki en iyi seçimi olacak çünkü saçları reklam için bakıma alınmamış, gerçekte de saçları güzel olan ilk ünlü olacak… Modellik çok farklı bir olgu olmasına rağmen sonradan öğrenilebiliyor. Oyuncuların, özellikle iyi oyuncuların farklı kişiliklere bürünebildiğini düşünürsek fotoğraf makineleri ve reklam filmi kameraları önünde bunu başarmaları sürpriz olmaz.

Mesleği sadece modellik olanların ise işleri hem zor hem kolay. Zorluğu benzersiz bir görünüşe sahip olmak veya fit kalmak kadar basit değil. Popülarite modellerin para kazanması için yegane araç. Bazı modellerse popüler olacağım diye meslek etiği dışında gece hayatıyla gündeme gelme derdine düşüyor.

Gurur duyulabilecek iki top modelimiz disiplin sahibi diye düşünürdüm hep… Çağla Şikel ve Tülin Şahin… Ta ki Çağla Şikel’in bir değerlendirmesini modacı Hakan Akkaya, Kanal D’nin magazin programı D Magazin’de dile getirene dek…

Kıyaslama yapmayı sevmem ama Çağla Şikel’in medyada dolaşan “Türk top modellere niye yüksek ücret vermiyorlar?” sorusu beni kıyaslama yapmaya itiyor. Dediğim gibi iki disiplinli top modelimiz var. Çağla Şikel’e bakıyorum ilk güzellik kraliçesi seçildiği günle şimdiki görünüşü arasında hiçbir benzerlik yok. Tülin Şahin ise yalnızca kilo verdi o kadar. Çağla Şikel’i yıllardır gündüz kuşağında bir kadın programında izliyoruz; daha önce ise Cennet Mahallesi dizisinde gördük. Ama Tülin Şahin yıllardır moda programı hazırlıyor ve sunuyor; güzellik ve moda hakkında 13 kitabı var! Kendi mesleklerine katkılarının arasındaki uçurumu görebiliyor musunuz?

Son sürprizli olay ise Çağla Şikel daha yüksek ücret ararken Tülin Şahin’in geçen hafta 8 milyon TL’lik bir tütün markasının yüzü olmayı elinin tersiyle itmiş olması… Şahin gençlere kötü örnek olmamak için bu kadar paraya arkasını dönebiliyor! …Şimdi beni anlıyor musunuz?

Hakkında Fulya ÖZTÜRK PLACING

Fulya ÖZTÜRK PLACING
Yakın arkadaşlarından başlayarak onları aşkın kişinin cesaretle adım atamadığı ve tıkandığı alanlarda verdiği tavsiyelerle hayatını değiştirmiştir. Freelance şirket danışmanlıklarıyla Stratejik İmaj & Stil Danışmanlığı, Yaşam ve Oyuncu Koçluğu’nda kariyerde karar kılan Fulya Öztürk Placing’in, Kanal 6, NTV, Dünya Gazetesi, Ciner Yayın Holding ve MPR İletişim Danışmanlığı’nı kapsayan medya deneyimi 17 yılı bulmaktadır. Kamera arkası işler, editörlük ve muhabirlik yaptı, ünlü bir yazarın ödüllü bir öyküsünden uyarlama bir kısa film çekti. İSTEK Özel Uluğbey Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. Çok iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Almanca, orta düzeyden az ve geliştirdiği Danca, Fransızca, İspanyolca ve İsveççe bilmektedir. Bir uluslararası festival ve yarışma filmi için İran asıllı İsveçli bir yönetmenin kısa filminde başrol ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir öğrenci kısa filminde rol almıştır. 1993’ten bu yana vokal olarak müzikle ilgilenmektedir. Lise orkestrasında geri vokalde Altın Mikrofon Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı; birkaç yıl sonra Mimar Sinan Şan Bölümü’nden en iyi dereceyle mezun bir isimden 2,5 ay şan dersleri alarak konservatuar çalışmalarına katıldı; arkadaşı Bora Çeliker ile demo kaydı bulunmaktadır. Halen özellikle jazz şarkılarını iyi söylemektedir;. Hobileri moda ve ürün tasarımı yapmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek, kitap okumak, arkadaşlarıyla görüşmek, film izlemek, konserlere gitmek, resim yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.