Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / TÜLİN ŞAHİN 8 MİLYON TL’Yİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ!

TÜLİN ŞAHİN 8 MİLYON TL’Yİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ!

 Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

//www.facebook.com/fulyaozturkplacing

//twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

MODEL DİSİPLİNİ

Bugünlerde modellerle oyuncular markaların yüzü olma konusunda yarışıyorlar. Mavi Jeans‘te Serenay Sarıkaya ve Kerem Bursin’i, L’Oreal’de Fahriye Evcen‘i görürken yüzlerini markalara da yakıştırıyoruz hani…

Neslihan Atagül Doğulu’yu da Pantene‘de göreceğiz yakında ki bana göre Pantene’in şu güne kadarki en iyi seçimi olacak çünkü saçları reklam için bakıma alınmamış, gerçekte de saçları güzel olan ilk ünlü olacak… Modellik çok farklı bir olgu olmasına rağmen sonradan öğrenilebiliyor. Oyuncuların, özellikle iyi oyuncuların farklı kişiliklere bürünebildiğini düşünürsek fotoğraf makineleri ve reklam filmi kameraları önünde bunu başarmaları sürpriz olmaz.

Mesleği sadece modellik olanların ise işleri hem zor hem kolay. Zorluğu benzersiz bir görünüşe sahip olmak veya fit kalmak kadar basit değil. Popülarite modellerin para kazanması için yegane araç. Bazı modellerse popüler olacağım diye meslek etiği dışında gece hayatıyla gündeme gelme derdine düşüyor.

Gurur duyulabilecek iki top modelimiz disiplin sahibi diye düşünürdüm hep… Çağla Şikel ve Tülin Şahin… Ta ki Çağla Şikel’in bir değerlendirmesini modacı Hakan Akkaya, Kanal D’nin magazin programı D Magazin’de dile getirene dek…

Kıyaslama yapmayı sevmem ama Çağla Şikel’in medyada dolaşan “Türk top modellere niye yüksek ücret vermiyorlar?” sorusu beni kıyaslama yapmaya itiyor. Dediğim gibi iki disiplinli top modelimiz var. Çağla Şikel’e bakıyorum ilk güzellik kraliçesi seçildiği günle şimdiki görünüşü arasında hiçbir benzerlik yok. Tülin Şahin ise yalnızca kilo verdi o kadar. Çağla Şikel’i yıllardır gündüz kuşağında bir kadın programında izliyoruz; daha önce ise Cennet Mahallesi dizisinde gördük. Ama Tülin Şahin yıllardır moda programı hazırlıyor ve sunuyor; güzellik ve moda hakkında 13 kitabı var! Kendi mesleklerine katkılarının arasındaki uçurumu görebiliyor musunuz?

Son sürprizli olay ise Çağla Şikel daha yüksek ücret ararken Tülin Şahin’in geçen hafta 8 milyon TL’lik bir tütün markasının yüzü olmayı elinin tersiyle itmiş olması… Şahin gençlere kötü örnek olmamak için bu kadar paraya arkasını dönebiliyor! …Şimdi beni anlıyor musunuz?

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.